Desperados: Wanted Dead or Alive

Izstrādātājs: Spellbound Interactive

Izdevēji: Atari, Infogrames Entertainment (IESA), 1C, RuneSoft, Atari, Inc., Infogrames do Brasil Ltda., Atari Europe S.A.S.U.

Gory Rant!: Kad šī spēle parādījās pie apvāršņa, tad pirmā reakcija ļoti daudziem, žurnālus un spēļu apskatniekus ieskaitot, bija noskaitīt šo kā Commandos klonu vesterna variantā. Es tam varu piekrist tikai nedaudz. Pats Commandos esmu spēlējis ļoti maz, tāpēc adekvāti salīdzināt nebūs manos spēkos, taču pēc saviem iespaidiem varu teikt, ka šis manā skatījumā krietni sit pušu Commandos.

Viss ir ārkārtīgi skaisti nostrādāts. Manā skatījumā perfekti izzīmētas kartes, ļoti labi ierunāti, atmiņā paliekoši personāži, katrs ar savu raksturu. Piedomāts pie dialogiem starp misijām un misiju laikā. Aizraujošs stāsts, kas mūs izvada cauri 25 spēles misijām. Lielisks to visu pavadošs skaņu celiņš, kas līdz pēdējam ļauj mums sajust vesterna noskaņu. Arī pie taktiskā elementa ir piedomāts. Katram no kopā 6 mums pieejamajiem personāžiem ir dažādu spēju klāsts, kas ļauj mums krietni palauzīt galvu, jo izeja ir atrodama praktiski jebkurā situācijā. Šī atkal būs tā spēle, par kuru atļaušos pastāstīt nedaudz plašāk. Galvenais, kas šajā spēlē ir, tie ir personāži. Mūsu galvenais varonis – Džons Kūpers. Klasisks kovbojs, algotnis un piedzīvojumu meklētājs, kuram patīk nauda. Spēle sākas ar to, ka viņš piekrīt izpalīdzēt vietējai vilcienu kompānijai tikt galā ar laupītāju bandu, kurai pēdējai laikā ļoti iepaticies aplaupīt un spridzināt viņu vilcienus. Kūpers ir vienkāršs cilvēks un uzticās savam koltam, dūrēm, nazim un muzikālajam pulkstenim. Viņš nolēmis pirms ķeršanās pie darbiņa sadabūt rokā dažus savus pistoļbiedrus no senām dienām. Pirmais ir Semjuels Viljams, kuru Kūpers atrod strādājam kāda bagātnieka kokvilnas plantācijā. Sems pēc dabas ir diezgan lecīgs puisis un Kūpera ierašanās brīdī ir pamanījies salekties ar plantācijas īpašnieku. Semam vienmēr pie rokas ir Vinčestera šautene, stienītis dinamīta, aukla un maiss ar čūsku. Ja gadās pa ceļam, tad Sems nespēj atturēties nepašāvis ar ložmetēju vai arī uzlaidis kaut ko gaisā, ja gadās atrast pulvera mucu. Trešais varonis šajā kompānijā ir dakteris Makkojs. Tumšs un drūms vīrs, kurš pat vislielākajā vasaras svelmē nešķiras no sava milzīgā, melnā ādas mēteļa un iespaidīgās platmales. Savā pilsētiņā notiesāts par krāpniecību un citām nepiedienīgām izdarībām, viņš mūsu komandā būs lielisks mediķis. Papildus tam, viņš specializējas pretinieku apdullināšanā pa gabalu, izmantojot pudelītēs iepildītu gāzi vai izmantojot savu mēteli kā putnubiedēkli neapsviedīgiem kovbojiem. Vēl Makkojs ir izveicīgs snaiperis, ko gan nākas novērot pietiekami reti dēļ nepieciešamības pēc īpašajām, šim nolūkam paredzētajām lodēm. Vispēdīgi Kūpers meklēs rokā Keitu O’Haru – aizrautīgu kāršu spēlmani, pavedinātāju un krāpnieci. Viņa pratīs aizlavīties garām visiem tieši aiz muguras. Ja nu kādam gadīsies viņu ieraudzīt, tas nekas, Keitai tikai atliek pavērt svārku izgriezumu lai pēc brīža ar izveicīgu spērienu atstātu brašo kavalieri guļam apdullušu. Savu piedzīvojumu laikā mūsu četrotni papildinās vēl divi personāži – bandītu līderis Sančess un maza aziātu meitenīte vārdā Mia. Arī viņiem abiem ir pietiekami daudz dažādu īpašību, kas ļauj izrīkoties ar ļaundariem pēc sirds patikas.

desperados
Tikai pirmajās misijās dzīve mūs aplaimos ar tik daudz stūriem un tukšām ēkām, kur varēsim paslēpties no dusmīgiem pistoļvīriem.

Viss pārējais, kas redzams un dzirdams šajā spēlē ir ārkārtīgi pārdomāts. Mēs cīnīsimies ar vairākiem desmitiem dažāda veida pretinieku, no kuriem katram piemīt sava balss, savs izskats, specifiska uzvedība dažādās situācijās un īpašības, kas reāli ietekmē spēles gaitu. Mēs sastapsim neapķērīgus, tuvredzīgus pamuļķīšus, kuri nomirs no izbīļa tikai ieraugot mūsu pistoli. Sastapsim gļēvulīgus resnīšus, kas ņems kājas pār pleciem un sauks palīgā kolīdz mūs ieraudzīs. Un palīgā viņi sauks melnus slepkavas, kas nekļūdīgi šauj galvā, vai arī muskuļainus mačo večus, kas skraida apkārt ar divām bisēm un ne no kā nebaidās. Tas, kā mēs cīnīsimies cauri katrai misijai ir tiešā veidā atkarīgs no mūsu pretinieku uzvedības.

Visus mūsu kovbojiskos piedzīvojumus pavada burvīga mūzika, kas mainās attiecīgi tam, kas dotajā brīdī notiek pašā spēlē. Vēl tagad, vairāk nekā desmit gadus pēc pirmās reizes, kad spēlēju šo, es ik pa brīdim attopos dzirdam šeit izmantoto mūziku dažādās filmās. Spēle noteikti ir tā vērta lai dotu tai iespēju parādīt sevi no visām pusēm un piespiest sevi izurbties tai cauri, jo tas nepavisam nav viegli. Pēc pirmajām astoņām misijām spēle nedaudz pazaudē savu grūtības līmeņa kāpumu. Dažas misijas būs vieglākas, citas grūtākas. Vismaz man personīgi dažas misijas likās līdz absurdam sarežģītas dēļ tā, ka viss var izgāzties vienā mirklī, ja būsim pārāk skaļi vai nejauši sāksim skriet pāris sekundes par vēlu. Quicksave pogai būs jākļūst par jūsu labāko draugu.

Ne tikai vesterna cienītājiem, bet visiem, kuriem patīk labas, taktiskas spēles. Tikai nespēlējiet otro daļu lai nesabojātu sev iespaidu par Desperados vārdu.

Subjective Punchline: Episkā bosa cīņa un izcilais muzikālais pavadījums visas spēles laikā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s