Freelancer: Crossfire 2.0

Moderis/Izstrādātājs: SWAT Development

Gory Rant!: Oriģinālajai spēlei nu ir jau 15 gadu. Izstrādātāji to sen kā pametuši, taču Freelancer turpina dzīvot dēļ ārkārtīgi aktīvas fanu un moderu komūnas. Viens no populārākajiem modiem, kuram esmu uzsēdies arī es ir šis – Crossfire, kurš pirms diviem gadiem izlaida savu 2.0 versiju.

Es gribētu teikt, ka šis mods tikpat labi varētu oficiāli saukties Freelancer 2. Spēle pamatā nav mainījusies, viss, kas padarīja Freelancer īpašu šeit ir atstāts. Bet gandrīz vai viss ir uzlabots, padarīts svaigāks, jaunāks un sabalansētāks. Pirmkārt jau spēles apjoms. Jau oriģinālajā spēlē mums bija daudz sistēmu un planētu, kuras atklāt. Moderi ir padarījuši spēles pasauli divas, ja ne visas trīs reizes lielāku. Mums ir iespēja nonākt vecajā labajā saules sistēmā un apskatīties, kas te labs noticis. Mods iepazīstina mūs ar vecajiem kašķiem, kas aprakstīti oriģinālās spēles sākuma video. Atsāksies konflikts starp Koalīcija un Aliansi. Pievienoti nepilni 200 kuģi. Tagad mums ir iespēja vadīt ne tikai dažāda izmēra iznīcinātājus, bet arī dažādus civilos kuģus, varam paši spēlēt starpgalaktiskajos tirgoņos un pārvadāt milzīgus preču apjomus. Vai arī varam kļūt par flotes karakuģa kapteini.

Crossfire
Piu, piu, piu in 4k!!!!

Gan kā jauni spēlētāji, gan Freelancer veterāni mēs uzreiz izjutīsim cik ļoti modā ir piestrādāts pie mākslīgā intelekta. Īsumā, spēle ir kļuvusi ļoti ievērojami grūtāka. Es pat teiktu, tik grūta, ka jaunus spēlētājus tā varētu atbaidīt. Pretinieki ne tikai ir iemācījušies izmantot nanobotus un enerģijas vairogu baterijas, bet tagad aktīvi met visādas cilpas, rinķus un spirāles lai padarītu katru cīņu par gatavo elli. Ja mūsu un pretinieka ekipējumi būs līdzvērtīgi un notiks apstākļos, kuros mums ir grūtības kādam trāpīt, tad cīņas var ilgt līdz pat 40 minūtēm. Un nav gluži tā, ka tās ir 40 minūtes kurās mēs esam neuzveicami un vienkārši nevaram trāpīt kuģim, kurš tirinās pa asteroīdu lauku. Daļu atbildības par nevarēšanu labi trāpīt mums jāuzņemas pašiem, jo mirklī, kad paši beigsim saraustīti manevrēt, nonāksim zem diezgan smagas pretinieka uguns. Lai mazinātu frustrācijas elementu, tagad mums nāksies cītīgāk piedomāt pie tā kā mēs ekipējam savu kuģi. Lieti noderēs viens ierocis, kas paredzēts tikai pretinieka vairogu iznīcināšanai. Kā arī nav ko kautrēties un sameklēt 10 līmeņa slepenos ieročus un uzbrukt vājākiem. Spēles beigu posmā, kad ieroči ir gana spēcīgi lai iznīcinātu pretinieku ar īsas zalves palīdzību šī problēma kļūs mazāk aktuāla, bet, ja, piemēram, būsim izdomājuši iziet oriģinālās spēles kampaņu ar tiem pašiem kuģiem un ieročiem, ar ko bija paredzēts oriģinālajā spēlē, tad būs jānobruņojas ar varen lielu pacietību un jātrenē emocionālā noturība. Būs ilgi, būs grūti un būs sarežģīti. Un papildus visam, tad kad mums būs noriebies tas, ka mēs nevaram nevienu nošaut, kaut paši šķietam neaizskarami, mūs uzspridzinās.

Ļoti apsveicams darbs no moderu puses. Viņi ne tikai nav aiztikuši oriģinālo kampaņu, bet balstoties uz pašu radītajām sistēmām, izveidojuši paši savu, kas ar katru moda versiju kļūst aizvien lielāka. Man gan jāatzīst, ka es līdz viņai neesmu ticis, jo oriģinālo kampaņu mēs pabeidzam ar diezgan viduvēju ekipējumu, savukārt moda kampaņas veikšanai vajag diezgan nopietnus dzelžus.

Daudzspēlētāju režīms šajā gadījumā ir atsevišķs stāsts. Komūna joprojām ir ļoti aktīva, diezgan regulāri tiek organizēti dažādi notikumi, sacensības un lomu spēles. Serverī ir sava role-play sistēma, tā kā varam izvēlēties vai būsim policists, pirāts, tirgonis vai algotnis un spēlēt spēli spēlītē. Arī par šo es neko daudz nevaru pastāstīt, jo šī informācija ir tas, ko esmu novērojis forumos, nevis pats piedalījies.

Subjective Punchline: 40 minūšu kosmosa cīņas, kas lika svīst un saraut roku krampī. Un tas kā mēs pat nepaspējam atjēgties, kad esam pagalam nonākot nezināmā citplanētiešu sistēmā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s