Spec-ops: The Line

Izstrādātāji:  Yager Development, Darkside Game Studios

Izdevēji: 2K Games

Gory Rant!: Tā es saskāros ar šūteri, kas grib atstāt uz mums iespaidu ar kaut ko vairāk par traku vardarbību un reālistisku šaušanu un ieročiem. Par spēles spēcīgāko punktu un pašu būtību ir grūti pastāstīt nopietni nespoilojot sižetu, tā kā saturies, lasītāj!

Spēles stāsts mūs iesēdinās Delta komandas kapteiņa Walkera lomā. Viņš ar saviem diviem biedriem ir aizsūtīti uz iedomu pasaules Dubaiju, kur plosās traka smilšu vētra. Smilšu vētra ir burtiski aprijusi hiperbagāto un ultramoderno pilsētu. Tā nu tur kādreiz ieradās amerikāņu kareivji lai nodarbotos ar evakuāciju. Problēma tāda, ka šī ASV kareivju vienība, nodarbojoties ar šo labo darbu, nepakļāvās pavēlei atgriezties mājās, tāpēc viņiem radās dažāda rakstura problēmas. Rezultātā postapokaliptiskajā Dubaijā izvērtās pilsoņu karš, kam pa vidu maisās amerikāņu kareivji, kuri nez kāpēc arī savā starpā nav īpaši draudzīgi.

Un tam visam pa vidu nejauši ieklīst trīs Deltas vienības kareivji, kas tā īsti nesaprot, kas šeit notiek. Tā nu mūs iesviež ļoti smilšainā un dzelteni saulainā pasaulē, kur aiz katras mašīnas karkasa ar izžuvušu līķi iekšā slēpjas pa kādam naidīgam šāvējam. Ātri kļūst skaidrs, ka spēle mūs netaisās taupīt attiecībā uz pēckara skatiem. Smiltīs apraktās ielas ir nosētas cilvēku mirstīgajām atliekām. Liela daļa cilvēku ir miruši savās mašīnās, kad uznāca smilšu vētra, citus ir nošāvuši naidīgie šāvēji un viņu līķus lēnām aprij tuksnesis. Citreiz mēs uzskriesim virsū masu nāvessoda izpildes vietām. Un pa šādu vidi mēs virzīsimies uz priekšu, slēpjoties aiz aizsega, šaujot visus, kas grib nošaut mūs un iekuļoties visai trakās izvēlēs, kad ātri jāizdomā, kurš dzīvos un kurš mirs. Izdzīvo gan šeit reti kurš.

Virzoties tālāk pilsētā, varat necerēt, ka uz rūdītajiem kareivjiem šis viss neatstāj nekādu iespaidu. Mūsu vienība lēnām sāk kašķēties savā starpā, bet pats galvenais protagonists, kurš itkā vienmēr saglabā vēsu galvu arī sāk cīnīties ar savu smadzeņu pašsaglabāšanās mehānismiem. Kaut kā tā nu sanāk, ka šīs cīņas laikā mūsu varonis sāk darīt arvien trakākas lietas un iet arvien tālāk. Izvairīšos no konkrētu lietu saukšanas, varu tikai piemetināt to, ka šajā spēlē ir vairāki iespējamie beigu varianti. Neviens no tiem nebeidzas laimīgi.

specops
Iedomu kariņā gadās redzēt un izdarīt lietas, kuras pat iedomāties ir pārāk traumējoši.

No tehniskā, geimpleja un visa pārējā viedokļa spēle izveidota neslikti. Pati spēles sistēma nav nekas revolucionārs un pati par sevi ne ar ko īpašu neizceļas. Diezgan standarta trešās personas šūteris ar aizsega sistēmu. Salīdzinoši viegli trāpīt cilvēkiem galvās. Trūkums varētu būt spēles garums. Visu sižetu ir iespējams izspēlēt apmēram četrās stundās, ja neložņā kā sajucis pa katru līmeni, meklējot apslēptus ierakstus un bildītes. Ja ložņā, tad var sakasīt piecas stundas. Steam sasniegumi aicina mūs spēli iziet vairākkārt, lai dotu mums iespēju veikt alternatīvas izvēles tur, kur mums to piedāvā, kā arī lai atslēgtu augstāko grūtības līmeni. Taču tas kopumā dod maz ko. Spēle tehniski nav tik spīdoša lai gribētos viņu dragāt vēl un vēl, kaut arī spēlēšanas process jūtās diezgan patīkami. Veicamās izvēles varam vienkārši pārspēlēt attiecīgajā līmenī. Skaņas ir līmenī, trāpīgi izvēlēts skaņu celiņš. Atmiņā ļoti paliekoša ir galvenās izvēlnes aina, kur pie sapluinīta ASV karoga atpūšas tuksneša kareivis un fonā skan neprecīza un izkropļota Amerikas himnas versija. Spēle neliks neviena galvai uzsprāgt no mindfucka vai kā tamlīdzīga, taču savu iespaidu tā spēj atstāt. Ļoti interesants piesitiens ir padomi, kas parādās līmeņu ielādes laikā. Sākumā tie mums stāstīs, ka labāk ir skriet aizsegā, pirms sākt šaudīties, bet vēlāk jau sāks spēlēt uz mūsu jūtām un izaicinās kapteiņa Walkera morāli. Jauki nostrādāts, ir vērts izspēlēt vienreiz. Ja ļoti patīk, tad var arī otrreiz. Trešo reizi grūti iedomāties.

Subjective Punchline: “Gentlemen, welcome to Dubai!”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s